LENVITOL Olej lniany nieoczyszczony 250ml

Producent: Oleofarm
Data ważności: 2022/01/15 Data przydatności do użycia produktu (otrzymasz produkt z terminem nie krótszym niż podany)
Ilość dostępna w magazynie: 4 szt.
Kod Ean: 5907559279596

14,99 zł

Więcej informacji

SUPLEMENT DIETY

Olej lniany Lenvitol powstaje tradycyjną metodą tłoczenia na zimno. Charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów wielonienasyconych oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Zawiera wielonienasycone kwasy tłuszczowe: kwas alfa-linolenowy (omega-3) i kwas linolowy (omega-6). Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi (jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi).

Zastosowanie:
Olej lniany Lenvitol polecany jest dla dzieci powyżej 3-go roku życia i dorosłych w celu uzupełnienia w diecie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów omega-3.

Zalecane spożycie:
Dzieci powyżej 3-go roku życia – 5 ml (ok. 1 łyżeczka), dorośli – od 30 do 60 ml (ok. 2-4 łyżek stołowych) dziennie w trakcie posiłków. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zróżnicowanego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Korzystne efekty można zaobserwować po 3 miesiącach stosowania suplementu.

Składniki w 5ml (4,6g):
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone, w tym: 3,3g
Omega-3 (kwas alfa-linolenowy) 2,6g
Omega-6 (kwas linolowy) 0,7g
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone 0,8g

Składniki w 30ml (28g):
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone, w tym: 19,5g
Omega-3 (kwas alfa-linolenowy) 15,5g
Omega-6 (kwas linolowy) 4g
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone 5g

Składniki w 60ml (56g):
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone, w tym: 39g
Omega-3 (kwas alfa-linolenowy) 31g
Omega-6 (kwas linolowy) 8g
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone 10g

UWAGA!
Partie oleju lnianego mogą różnić się od siebie smakiem, zapachem i kolorem (dopuszczalny jest np. posmak goryczkowy, ziołowy itp.), co wynika z obecności naturalnych związków smakowych w nasionach lnu i nie wpływa na jakość oleju. Może wytrącić się naturalny osad. Olej lniany powinien być stosowany wyłącznie na zimno – nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw, gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych.

Składniki:
Olej lniany tłoczony na zimno wysokolinolenowy.

Przechowywanie:
Przechowywać w temp. 4-10 stopni Celsjusza, w szczelnie zamkniętej butelce, z dala od źródeł światła. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Kraj pochodzenia:
Polska

Producent:
Oleofarm Sp. z o.o.
ul. Mokronoska 8
52-407 Wrocław

Opakowanie:
250 ml