Agar-Agar 50g

9,99 zł

Dodaj do listy życzeń

5901549658835

Aktualnie dostępne: 12 Przedmiotów

Więcej informacji

ŻYWNOŚĆ

Agar-agar w proszku to bezpieczny, bezwonny i naturalny produkt spożywczy pochodzenia roślinnego. Agar-agar bez obaw mogę stosować wegetarianie i weganie, ponieważ jest pozyskiwany z glonów (krasnorostów) i nie zawiera żadnych zwierzęcych dodatków.
 
Agar-agar jest wykorzystywany w przemyśle spożywczym do produkcji słodyczy, np. galaretek lub ptasiego mleczka. Posiada właściwości żelujące, dzięki czemu stanowi naturalną alternatywę dla żelatyny, od której jest bezpieczniejszy, silniejszy i zdrowszy.

Siła żelowania: 840g/cm2

 
Agar-agar można dodawać do galaretek owocowych, deserów i wszędzie tam, gdzie w przepisach występuje żelatyna. Jednak Agar-agar to nie tylko substancja żelująca. Jako produkt pochodzenia roślinnego zawiera w swoim składzie błonnik, nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3, kwas foliowy i witaminy K, E oraz B6.

Sposób użycia:
Odmierzyć wymaganą ilość agar-agar, wsyp do kieliszka i niewielką ilością wody i odstaw na 10-15 minut. Wlej do przyrządzonej potrawy, kiedy ta zacznie wrzeć często mieszaj. Agar agar rozpuszcza się w ciągu 5 minut.

Składniki:

100% agar agar

Przechowywanie:
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Kraj pochodzenia:
Hiszpania

Podmiot odpowiedzialny:

Aura Glob Trade
ul. 23 Marca 77/3
81-820 Sopot

Opakowanie:

50g