Blog firmaRELAX.pl

Wiedza na temat profilaktyki zdrowia, suplementacji

Naturalny sposób na ból głowy

Naturalny sposób na ból głowy

Wrotycz maruna (inna powszechnie stosowana nazwa – złocień maruna) to gatunek rośliny występujący powszechnie na terenie Polski. Rośnie często w zaroślach, na nieużytkach oraz w pobliżu strumieni i dróg. Ta pospolita w naszym kraju bylina, posiada bardzo charakterystyczny, silny zapach. Może to właśnie jej specyficzny aromat sprawił, że nasi przodkowie zaczęli ją zbierać i sprawdzać jakie działanie ma na nasz organizm. Od dawien dawna bowiem wrotycz maruna jest stosowana jako roślina lecznicza o niezwykle cennych właściwościach.

Złocień maruna posiada kwiaty o białych płatkach i intensywnie żółtym środku. Swoim wyglądem ta bylina przypomina rumianek jednak jej zapach jest zdecydowanie odmienny od znanego nam dobrze, łagodnego aromatu kwiatów rumianku. Często wrotycz jest z tego powodu określany mianem „fałszywego rumianku”, choć rośliny mają całkowicie różne właściwości.

 

Jeśli szukasz naturalnego sposobu na walkę z bólem głowy to koniecznie zainteresuj się tą wyjątkową rośliną. Wrotycz maruna posiada dużą ilość substancji aktywnych, które mają wpływ na nasz organizm. W medycynie ludowej stosowano ją jako środek na dolegliwości bólowe związane z menstruacją oraz jako sposób na odstraszanie owadów. Angielska nazwa rośliny „feverfew” jest również swoistym potwierdzeniem, iż złocień maruna wykazuje działanie przeciwgorączkowe. Jednak najbardziej znaną właściwością tej rośliny jest jej działanie o charakterze przeciwbólowym. Może być pomocna także w walce z uporczywymi migrenami. Substancje aktywne zawarte we wrotyczy maruna takie jak partenolid mają wpływ na poziom serotoniny w organizmie, która to jest często powiązana z bólami głowy. Regularne stosowanie preparatów z wrotyczy maruli może skutecznie przeciwdziałać atakom migreny i zmniejszać poziom ich intensywności.

Ta niezwykła roślina wykazuje także działanie przeciwzapalne i przeciwskurczowe. Można ją stosować w przypadku bólu o podłożu reumatycznym oraz w problemach z alergią. Niekiedy złocień maruna jest ze względu na swoje właściwości nazywana „dawną aspiryną”, gdyż była powszechnie stosowana na problemy z bólem głowy różnego pochodzenia. Preparaty o wysokim stężeniu maruny mogą dawać efekt podobny właśnie do kwasu acetylosalicylowego, czyli głównego składnika aspiryny.


W naszym sklepie oferujemy wysokiej jakości całkowicie naturalne i bezpieczne suplementy diety, których zawartość to część nadziemna złocienia maruna. Proponujemy zakup opakowania 100 kapsułek
https://firmarelax.pl/migrena/4322-feverfew-380mg-100-kaps-087614117003.html z firmy Swanson bądź produktu marki Now Foods https://firmarelax.pl/migrena/3156-feverfew-extract-100-kaps-733739046703.html. W przypadku słabszych bólów głowy można zastanowić się nad zastosowaniem preparatu z kory wierzby białej. W Firmie Relax sprzedajemy suplementy White Willow Bark z 15% stężeniem salicynów: https://firmarelax.pl/migrena/903-white-willow-bark-400mg-90-kaps-087614113562.html. Zachęcamy do zadawania pytań w razie jakichkolwiek niejasności i zachęcamy do zapoznania się z bogactwem naszych naturalnych produktów.

Kategorie bloga

Polecane artykuły

Popularne na blogu