Blog firmaRELAX.pl

Wiedza na temat profilaktyki zdrowia, suplementacji

Herbata matcha

Herbata matcha

Matcha to sproszkowana zielona herbata, która staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. W Japonii jest znana od wieków, a jej przygotowanie urosło do rangi prawdziwej ceremonii zwanej chanoyu.

Właściwości zdrowotne

Klasyczna zielona herbata jest oczywiście niezwykle cennym źródłem antyoksydantów i wpływa pozytywnie na stan naszego organizmu. Pijąc matchę dostarczamy sobie tych samych drogocennych składników, które są zawarte w zielonej herbacie, ale na większą skalę. Spożywając matchę, pijemy nie tylko napar z liści, ale konsumujemy całe liście w formie proszku. Matcha jest bardzo silnym antyoksydantem i pozwala niwelować niekorzystne skutki niezdrowego trybu życia. Regularnie spożywana wspomaga układ odpornościowy i obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Picie jej  pozwala w naturalny sposób oczyszczać organizm oraz reguluje ciśnienie krwi.

Przygotowanie

Do przygotowania herbaty matcha należy wsypać do miseczki proszek i zalać go lekko ostudzoną wodą. Następnie należy spienić zawiesinę trzepaczką wykonaną z bambusa przeznaczoną specjalnie do zaparzania matchy, aż do uzyskania pianki. W przypadku braku posiadania trzepaczki można spienić płyn za pomocą ręcznej spieniaczki do mleka. Dobrej jakości matcha ma delikatny, lekko słodkawy smak, który doskonale komponuje się z roślinnymi napojami, jak i ze zwykłym mlekiem. Proszek można także dodawać do wypieków, którym matcha nadaje intensywnie zielony, piękny kolor.

Matcha w naszym sklepie
Oferujemy kilka rodzajów tego niezwykle zdrowego produktu. Ekologiczna bio herbata matcha w opakowaniu 100 gramowym lub bio herbata zielona matcha o tej samej gramaturze starczą na wiele zaparzań. Do przyrządzenia napoju z matchy wystarczy naprawdę niewielka ilość proszku. Na początek naszej przygody z tą niezwykłą herbatą można zamówić także nieco mniejsze opakowanie w wygodnym słoiczku, czyli nasz produkt matcha 100%, który zawiera 60 gram proszku.

Osoby które nie są jeszcze przekonane czy smak matchy przypadnie im do gustu, mogą zamówić herbatę, która zawiera w sobie jedynie dodatek tego składnika. Takim produktem jest YOGI TEA herbata zielona z cytryną i matchą, która zawiera w sobie ekologiczną zieloną herbatę oraz dodatek herbaty matcha i szeroką gamę wyjątkowych ziół i przypraw. Zawiera m.in. trawę cytrynową, miętę pieprzową, werbenę cytrynową i imbir. Ciekawym produktem jest także bezglutenowy budyń z herbatą matcha z dodatkiem aromatu ananasowego. Oferujemy także naturalny suplement diety green tea extract który zawiera sproszkowane liście z zielonej herbaty oraz dużą dawkę witaminy C w formie wygodnych kapsułek.

 matcha

Kategorie bloga

Polecane artykuły

Popularne na blogu