Blog firmaRELAX.pl

Wiedza na temat profilaktyki zdrowia, suplementacji

Glistnik jaskółcze ziele

Glistnik jaskółcze ziele

Glistnik jaskółcze ziele to bylina z rodziny makowatych, która występuje powszechnie na terenie całej Polski. Jej niezwykłe właściwości były znane ludziom już od czasów starożytnych. Roślina była znana nie tylko w Europie, ale także wśród osób zajmujących się ziołolecznictwem w Chinach.
Glistnik zawiera specyficzny jasnopomarańczowy sok, który stosuje się m.in. do usuwania kurzajek. Ziele tej rośliny suszy się w całości bądź po uprzednim rozdrobnieniu, po zebraniu w okresie kwitnienia, czyli w maju i czerwcu. Stosuje się także korzeń byliny, najczęściej w postaci wyciągu.
Jest to roślina ruderalna, która występuje najczęściej w miejscach zmienionych przez człowieka, blisko środowisk miejskich np. budynków, parkingów i terenów o charakterze przemysłowym. Tę roślinę można często spotkać na skrajach lasu, placach czy obok dróg. Glistnik jaskółcze ziele rośnie często w miejskich ogrodach i parkach. Idealne środowisko do wzrostu dla tej byliny to miejsce w lekkim cieniu, o żyznej i próchniczej glebie.
Skąd nazwa glistnik jaskółcze ziele?
Łacińska nazwa Chelidonium nawiązuje do słowa pochodzącego z języka greckiego chelidon, które oznacza jaskółkę. Polska nazwa glistnik jaskółcze ziele odnosi się również do tego gatunku ptaków.Glistnik jaskółcze ziele na kurzajki i brodawki
Sok z tej rośliny wykazuje działanie bakteriobójcze i wirusobójcze. Można go stosować w leczeniu kurzajek i brodawek. W naszym sklepie oferujemy m.in.
ekstrakt z glistnika górskiego, który pomaga usuwać brodawki, suche modzele i inne defekty skóry. Mieszanka ziół zmiękcza naskórek, wykazuje działanie wysuszające i dezynfekujące. W celu usunięcia kurzajki lub brodawki należy zamoczyć patyk w ekstrakcie z glistnika jaskółcze ziele i nanieść na zmianę.

Glistnik górski na problemy z trądzikiem
Ekstrakt z glistnika jaskółczego ziela zmniejsza wydzielanie sebum i wspomaga walkę z trądzikiem. Nasz
krem z glistnikiem do cery trądzikowej wykazuje działanie antyseptyczne, zmniejsza rozszerzone pory i normalizuje aktywność gruczołów łojowych skóry.
Pielęgnacja skóry twarzy i głowy z preparatami z glistnikiem
Produkty z glistnikiem jaskółczym zielem można także stosować do pielęgnacji skóry wrażliwej i wymagającej odżywienia. Po zmieszaniu naturalnego olejku z glistnika z innymi olejami lub gotowymi produktami kosmetycznymi takimi jak kremy czy toniki można stosować go bezpiecznie na skórę. Olejek z glistnika wzmocni słabe i łamliwe włosy, a także ukoi podrażnienia skalpu. Wspomoże walkę z łupieżem i łojotokiem. Może także działać przeciwzmarszczkowo i poprawiać elastyczność skóry twarzy. Pojedyncze zmiany skórne można potraktować także punktowo płynem kosmetycznym z glistnika. Warto zwrócić uwagę także na wyjątkowy regenerujący żel do skóry z ekstraktem z glistnika, kory dębu, płatków brzozy i jaskra oraz łagodzący podrażnienia i świąd krem-balsam Oman.

Kategorie bloga

Polecane artykuły

Popularne na blogu